Skip to main content

Teknoloji ile Değişime Doğru

Dijital Dönüşüm Uygulamaları

 

Dijitalleşme uygulamalarımız sayesinde sürdürülebilir tasarım ve üretim süreçlerimizin verimlilik katsayısını ve etkinliğini artırmaktayız.

Üretim metodu olarak daha iyi seçenekleri kullanabilmek için yenilikçi buluşlar geliştiriyor ve sürdürülebilir teknolojilere yatırım yapıyoruz. Daha az doğal kaynak tüketmek amacıyla üç boyutlu tasarım programlarından yaralanıyoruz. Üstün görüntü kalitesine sahip çevrimiçi vitrin altyapımız sayesinde, eşsiz tasarımlarımızı müşterilerimizin beğenisine sunarken her açıdan görüntülenerek detaylı şekilde incelenebilecek modeller oluşturuyoruz.

Tasarım ve kumaşa yönelik araştırma geliştirme süreçlerimizde edindiğimiz bilgilerin tümünü kurumsal belleğimize kaydetmek için dijital arşivler oluşturuyoruz. Son teknoloji kumaş yüzeyi görüntüleme cihazlarını kullanarak en kaliteli kumaş yüzeylerinin özelliklerini dijitalize ediyoruz.   

Dijital araçların etkin kullanımında en önemli rolü oynayan uzman kadromuzun rekabetçi yanlarını en güncel teknolojilere yönelik hazırladığımız eğitim içerikleriyle ve e-öğrenme platformumuz üzerinden gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla destekliyoruz.

Büyük Veri, algımızın ötesine ulaşmamızı sağlayarak sayısız veri serisi geliştirmemize olanak tanır…

Dijital dönüşüm süreçlerimizi en etkili şekilde yönetmek için yazılım geliştirme stratejilerimizi üç başlık altında topladık.

  • SAP yazılım geliştirmeleri: ABAP yazılım geliştiricilerimiz ve Adobe Document tasarımcılarımızla birlikte şirket içinde SAP yazılımları geliştirmekteyiz.
  • SAP dışındaki yazılımların geliştirilmesine yönelik bir yazılım portalı kurma aşamasındayız. 
  • Düşük kodlu platformlara sahip yazılımlar geliştirmekteyiz.

Bu ana stratejilere ek olarak tercih edeceğimiz  tüm üçüncü parti yazılımların açık kaynaklı yazılım olmasını hedeflemekteyiz.

Bünyemizde geliştirdiğimiz yazılımlar ve dijital araçlara imza atan yetenekli uzman kadromuz sayesinde süreçlerimize ait verilerin çoğunu ölçebilir ve anlamlı sonuçlara aktarabilir durumdayız. Dolayısıyla stratejik kararların alınmasına da destek sağlamaktayız.

Veri analiz yeteneğimizi geliştirebilmek adına tüm iş süreçlerimizi tek bir ERP yönetim sisteminde topladık. SAP’ye geçişimiz birbirine entegre iş süreçlerini kolaylıkla yönetmemizi, ve sektördeki çoğu büyük probleme hızlıca çözüm bulmamızı sağlıyor. İş süreçlerimizi bu sayede daha hızlı ve verimli bir şekilde yürütüyoruz.

2018 yılında gerçekleştirdiğimiz örgü fabrikası yatırımı SUN Şirketler Grubu Endüstri 4.0 Dönüşüm Stratejilerine uygun tasarlandı. Makine teknisyenlerinin örgü aşamasında tüm makineleri akıllı saatler aracılığıyla takip etmesini sağlayan gelişmiş otomasyon teknolojileri kullanıyoruz. Oluşan her türlü üretim problemini anında bildiren bu teknoloji, üretim aşamasında hataları en aza indirgememizi sağlıyor.

Takip ve Yönetim

Kapasite planlama süreci, kendi geliştirdiğimiz ve anlık takip sağlayan bir yazılım aracılığıyla yapılıyor. Kumaş üretim süreçlerinde RFID teknolojisi sayesinde ipliğin depoya girdiği andan itibaren takibini sağlıyoruz.

Kendi geliştirdiğimiz üretim takip sistemimiz MES sayesinde tüm kumaş üretim süreçlerimizi entegre bir biçimde takip edip yönetebiliyoruz.

Sürdürülebilirliğin Tüm Yönlerinde Gelişim

Değer zincirindeki tüm operasyonların izlenebilirliğini sağlayarak kendimize sürdürülebilirliğin her alanında önemli gelişim hedefleri koyduk. Zincirin her halkasında bu görünürlüğü sağlamak dijitalleşme süreçlerimizin en zor adımlarından biri. Elimizdeki tüm veriyi Balanced Scorecard (BSC) ve Objectives and Key Results (OKR) çerçevesinde düzenli olarak ölçerek yönetiyoruz.

Tekstil değer zincirinin şeffaflık ve izlenilebilirliğine farklı bir bakış açısı getirerek, sektörde dönüşüm yaratacak yenilikçi yazılım fikirleri geliştiriyoruz.

Sürdürülebilirlik Yolculuğumuzu Keşfedin

1. Doğa Dostu Giysiler

Tasarımdan nihai ürüne tüm süreçlerimizde çevre dostu uygulamaları benimsemekteyiz.

2. Çevre ve Doğaya Saygı

Tekstil ve konfeksiyon endüstrilerinin dünyamız üzerindeki olumsuz etkilerinin farkında olarak çevre ve doğanın korunmasına yönelik çalışmalara daha çok odaklanıyoruz.

3. Teknoloji ile Değişime Doğru

Dijitalleşme uygulamalarımız sayesinde sürdürülebilir tasarım ve üretim süreçlerimizin verimlilik katsayısını ve etkinliğini artırmaktayız.

4. Kurum Kültürümüz

Takım arkadaşlarımızın ellerinden gelenin en iyisini yaptıkları ve potansiyellerini açığa çıkarabildikleri kucaklayıcı bir ortam yaratmamız ticari faaliyetlerimizi sürdürmemizi sağlarken yeni yetenekleri bünyemize çekmemizi ve mevcut çalışanlarımızın bağlılığını da beraberinde getiriyor.