Kurum Kültürümüz

Ailemize değer veriyoruz

Şirketimizin başarısı, Sun Tekstil ailesinin özveri ve bağlılığı sayesinde var. Tüm paydaşlarımız ve çalışanlarımıza olan yaklaşımımız, kurumsal değerlerimizi yansıtıyor. Hayallerimizi tasarlayarak, geliştirerek, değer vererek, sevgiyle, en iyisini yaparız!

Sun Tekstil’de Kadınlar

 

Yönetim Kurulunda kadın oranımız %83 iken, tüm yöneticilerin %59’u, ve tüm çalışanların %47’si kadınlardan oluşuyor.

Fırsat eşitliğine olan kuvvetli inancımız, hem iş gücümüze hem de kadınların iş hayatında yükselmesi üzerine yaptığımız çalışmalara yansıyor.

Yönetim Kurulunda Kadınlar

Yönetimdeki Kadınlar

Tüm Çalışanlarda Kadınlar

Gelecek Nesiller İçin Yetenek Gelişim Programları

Üniversitelerle yaptığımız işbirlikleri ve çeşitli staj programlarımız sayesinde gelecek nesillere ilham kaynağı olmayı amaçlıyoruz. Amacımız, lise ve üniversite öğrencilerine deneyim kazandırarak onları profesyonel hayata hazırlamak.

Future Perspectives

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile birlikte yürüttüğümüz, gelecek nesil tasarımcılarla moda endüstrisinin ve sürdürülebilirliğin geleceği hakkında farkındalık yaratmayı amaçladığımız bir programdır.

Gelecek SUN’da

Tekstil Mühendisliği, Moda ve Grafik Tasarım, Endüstri ve İşletme Mühendisliği bölümlerinde 3. veya 4. sınıf öğrencilerini profesyonel hayata hazırlayabilmek ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunabilmek amacı ile hazırlanmış olan bir genç yetenek programıdır.

Sun Design Project

Her sene yürüttüğümüz bu program, moda tasarım ve grafik tasarım üzerine eğitim gören üniversite öğrencilerine yönelik oluşturuldu. Seçilen öğrenciler iki hafta boyunca Sun Tekstil’de tasarım, numune üretim, ve kalıp ekiplerimizle beraber çalışarak kendi kapsül koleksiyonlarını oluşturma fırsatı yakalıyor. Çeşitli şehirlerde sergilenen koleksiyonlar öğrencilere yoğun görünürlük imkanı da sağlıyor.

Digitalise the Next

Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik, İstatistik, Endüstri ve benzer bölümlerde 4.sınıf öğrencileri için tasarlanmış bu atöyle programı, Sun Grup’un dijital dönüşümünde rol oynayacak genç analist ve yazılımcıları bir araya getiriyor.

Sun Tekstil’de çalışan nesillerin dağılımı

X Jenerasyonu

Y Jenerasyonu

Z Jenerasyonu

Tüm Yeteneklerin Gelişimi

İnsana yatırım yapmanın gücüne duyduğumuz kuvvetli inanç, kişisel ve profesyonel gelişime olan tutumumuzda da ortaya çıkıyor. Tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla yürüttüğümüz şirket programlarımız, herkesin gelişimine yönelik fırsatlar sunuyor. Farklı alanlarda yürüttüğümüz gelişim ve eğitim programları sayesinde sadece daha iyi bir şirket yaratmayı değil, aynı zamanda tüm insanlarımız arasında daha kuvvetli bağlar oluşturmayı amaçlıyoruz.

Çözümünü Sun

Süreç paydaşlarını, mevcut süreçlerdeki sorunların çözümüne dahil etmeyi amaçlayan ve bunun sonucunda sunum becerileri, proje yönetimi, iletişim becerisi, takım çalışması vb. konularda gelişimi öngören/destekleyen bir kurum içi gelişim programıdır.

Adım Adım Koçluk Programı

Her pozisyon özelinde tüm süreçlerimizin anlatıldığı, hayatın içinden örneklerle ve saha turlarıyla iş yapış şekillerimizin standardize edildiği koçluk programıdır.

Hep Beraber Birlikte

Öncelikle iletişim eğitimleri ile başladığımız sürece; verimlilik ve iyileştirme çalışmalarıyla devam ederek ve tüm çalışanlarımızın şirkete olan katkısını hissetmesini sağlayacağımız bir mavi yaka gelişim programıdır.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Kişisel gelişim eğitimleri kapsamında şirket tarafından pozisyonlara özel seçilen eğitimlerin uygulandığı bir gelişim ve öğrenim programıdır.

Sun Akademi Dijital Eğitim Platformu

Tüm çalışanlarımızın profesyonel ve kişisel gelişimlerine yönelik, her zaman ve her yerden kolaylıkla ulaşıp, değerli ve keyifli eğitimlere erişebilecekleri çevrimiçi eğitim platformudur.

750

Aktif Kullanıcı

6000

Toplam eğitim saati

350 

İçerik sayısı

Toplumsal Projeler

Faaliyetlerimiz sonucu yarattığımız etkinin şirket, endüstri ve kent sınırlarımızın çok daha ötesine ulaşabileceğini biliyoruz. Bu yüzden uzun süredir STK, dernek ve odalarla çeşitli işbirlikleri yürütmekteyiz. Toplumsal projelerimiz sayesinde farklı alanlarda eğitim gören ve çalışan öğrenci ve girişimcilerin hayatına dokunmayı hedefliyoruz.

Değişim Liderleri Derneği

Geleceğin Kahramanları Projesi kapsamında mentorlüğünü yaptığımız Pandora Kıvılcımlarına sürdürülebilir kalkınma amaçları kapsamında geliştirdikleri projede de destek verdik.

Mentorum ESİAD

ESIAD ve EMCC ile işbirliği içerisinde yürütülen “Mentorum ESIAD” programı kapsamında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden (İYTE) okumakta olan 4.sınıf ve yüksek lisans öğrencilerine şirketimiz profesyonelleri tarafından rol model olmak ve öğrencilerin kariyer gelişimine destek vermek amacıyla yürütülmüş olan bir projedir.

Modanın Mühendisleri

Tekstil sektöründe katma değerli ürün üretimini ve ihracatı arttırmak için gençlerin Tekstil Mühendisliği bölümünü tercih etmelerine yönelik düzenlenmiş olan bir bilinçlendirme projesidir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Yarı-Zamanlı Çalışma Protokolü

Sürdürülebilirlik Yolculuğumuzu Keşfedin

1. Doğa Dostu Giysiler

Tasarımdan nihai ürüne tüm süreçlerimizde çevre dostu uygulamaları benimsemekteyiz.

2. Çevre ve Doğaya Saygı

Tekstil ve konfeksiyon endüstrilerinin dünyamız üzerindeki olumsuz etkilerinin farkında olarak çevre ve doğanın korunmasına yönelik çalışmalara daha çok odaklanıyoruz.

3. Teknoloji ile Değişime Doğru

Dijitalleşme uygulamalarımız sayesinde sürdürülebilir tasarım ve üretim süreçlerimizin verimlilik katsayısını ve etkinliğini artırmaktayız.

4. Kurum Kültürümüz

Takım arkadaşlarımızın ellerinden gelenin en iyisini yaptıkları ve potansiyellerini açığa çıkarabildikleri kucaklayıcı bir ortam yaratmamız ticari faaliyetlerimizi sürdürmemizi sağlarken yeni yetenekleri bünyemize çekmemizi ve mevcut çalışanlarımızın bağlılığını da beraberinde getiriyor.