En iyi sonuçlara

ulaşmak adına

Önceliğimiz olan İngiltere’deki ve İspanya’daki ve Avrupa’daki seçkin markalar için kapsül koleksiyonları tasarlıyor ve teslimlerini gerçekleştiriyoruz.

Üretim sürecinin her evresinde hareket ettiğimiz sürdürülebilirlik ilkesiyle çoğunlukla döngüsel kadın örgü hazır giyimi alanında (%95) ve çocuk, erkek hazır giyim (%5) alanında da üretim yapıyoruz Sun Tekstil müşterileri arasında Zara’nın, Bershka’nın Pull & Bear’ın aynı zamanda M&S, Next ve F&F gibi İngiltere’nin en büyük tedarikçilerinin de içinde bulunduğu Inditex Grubu üyeleri bulunuyor.

Küçük Detaylara Odaklanıyoruz

Müşteri siparişlerini aldıktan hemen sonra en iyi sonuçları zamanında elde etmek adına titizlikle planlama yapmaya koyuluyoruz. Ürünlerimizin kalite standartlarıyla buluşması için bünyemizdeki kalite güvence uzmanlarından oluşan ekibimiz üretim süreci boyunca belli bir plan çerçevesinde düzenli çekler ve raporlar üzerinde çalışıyor aynı zamanda gerekli tüm kimyasal ve fiziksel deneyleri de kurum içindeki laboratuvarlarımızda gerçekleştiriyoruz.

Türkiye’de bir, Sri Lanka’da iki olmak üzere üretim tesislerimiz, üretim kapasitemizi genişlemesinde ve yaklaşık altı hafta gibi bir süreçte hızlı teslimat sağlama konusunda büyük bir rol oynuyor. Üretim ve tasarım açısından uzun süreçler gerektiren ürünlerimizi kullanmak isteyen müşterilerimizin beklentilerini Sri Lanka’daki irtibat ofisimiz sayesinde yüksek standartlarda karşılıyoruz. Sun Tekstil ve Ekoten, Sun Grup çatısı altında faaliyet gösteren kardeş şirketlerimizdir.

Ege Bölgesinde Yüksek İhracat Hacmi

Türkiye’de ilk 500 firma arasında yer alan Sun Tekstil, 2018-2019 yılları arasında istikrarlı bir yükseliş göstererek Türkiye Ege Bölgesi’nin en yüksek ihracat hacmi olan şirketi haline gelmiştir. Gücümüzü döngüsel örme giysi alanında göstermemize rağmen Sun Tekstil olarak 2018’den beri ciromuzun %10’unu karşılayan dokuma kumaş alanında da üretim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Sun Tekstil her ay ortalama üç milyon parça üretim kapasitesine sahip. Bu hacmin %10’unu kurumiçi, Torbalı’da ve Manisa’da bulunan üretim birimlerimizde üretiyoruz. Taşeronlarımızın artan miktar üretiminde görev almaları firmamızın daha dinamik ve esnek bir yapı kazanmamızı sağlıyor.

Taşeronlarla çalışmak talebin arttığı durumları hızlı bir şekilde yönetip, başa çıkabilmeyi sağlıyor. Böyle durumlarda müşterilerimizin kısa süre içinde talep ettiği ürünler gecikmeden ellerine ulaşıyor.

Ortalama tedarik süremiz dört-altı hafta aralığında değişiklik gösteriyor. Yeniden verilen siparişler için ise bu süre minimum iki-üç haftayı buluyor.

Sun Tekstil her ay ortalama üç milyon parça üretim kapasitesine sahip.

Doğaya ve İnsana Saygı

Daha güçlü bir toplum yaratmaya destek olmak adına yenilikçi teknolojiyi kullanarak hazır giyim sektöründe müşterilerimize en kaliteli parçaları sunuyoruz. Doğaya ve insana saygı politikamızla moda sektöründe sürdürülebilirlik ilkesi kapsamında öncü konumdayız.

Yıllardır sadece teknolojiye yatırım yapmıyor aynı zamanda insan kaynaklarına yönelik yatırımlar da gerçekleştirerek bu konularla ilgili gelecekte de çalışmaların yapılması gayesiyle doğruluğumuzu kanıtlıyor ve gelecek için bir alan yaratmaya çalışıyoruz. Süreç Geliştirme Ekibimiz sürekli değişen ve yenilenen firmamızı mevcut koşullara adapte etmek amacıyla üretimin her safhasını tek tek takip ediyor. Yönetim sistemimiz dijitali ve veriyle yönetimi her bir üretim aşamasında kullanıyor.

Kurumsal yapımız sayesinde sürdürülebilir üretim yönetimi yaklaşımına bağlı olarak göz ettiğimiz hizmet kalitesi, tedarik süresi performansı, ürün kalitesi ve standarta uygunluk çerçevesinde yüksek seviyedeki tedarikçi yönetim sistemimiz sayesinde müşterilerimizin beklentilerini en yüksek seviyede karşılıyoruz.

Tedarikçi yönetim sistemi bütünsel not sistemine bağlı çalışıyor ve Sirküler Mükemmeliyet Merkezimizle tedarikçilerimize düzenli olarak yönelik eğitimleri ve geliştirmeleri içeren metotlar sunuyoruz.

Alanlarında uzman olan Denetim Ekiplerimiz, Kalite Kontrol Ekiplerimiz ve İş Ahlakı Ekiplerimiz operasyonel mükemmelliğini nihai hedef olarak baz alarak faaliyet denetimini, yönetimi ve uygulamayı sağlamak adına durmadan çalışıyor.

Our Cutting Audit Teams, Quality Assurance Teams and Code of Conduct Teams work relentlessly in the field to ensure active auditing, management and implementations with the ultimate objective of operational excellence.

Tedarik Zinciri Yönetim Sistemi

Sun Tekstil’de müşterilerimizin sürekli değişen taleplerini hızlı ve etkili bir şekilde karşılayabilmek adına Sürdürülebilir Tedarikçi Zinciri Yönetim Sistemimizi yapılandırıyoruz. Firma ihtiyaçlarını karşılaması adına bütünsel bir yaklaşım inşa ederek etkin, analitik, atik ve esnek bir tedarikçi yönetim sistemi elde ettik.

Tedarikçi yönetim stratejilerimizi değerlerimize göre belirliyoruz. Uzun soluklu bir başarı için anahtarın doğru işbirlikçileriyle çalışmak olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda tedarikçilerimizi de değerlerimizle uyumluluk kazanmaları için teşvik ediyoruz.

Tedarikçi yönetim sistemimizin temelinde:

Müşteri ihtiyaçlarına ve pazar koşullarına uygun yeni tedarikçiler yetiştirme:
Yeni tedarikçilerin temel bilgilerinin analizini, kaydının tutulmasını, değerlendirilmesini ve aynı zamanda müşteri bazında tedarikçilerin atanmasını ve stratejik ortaklıkların kurulmasını içeren tedarik yönetimi, stratejik kullanım analizinin en önemli parçasıdır.

Tedarikçi bölünmesi:
Sürekli gelişim adına performans tabanlı tedarik zincirinin kurulması için tedarik zincirimizin belirlenen standartlara uygun bölünmesini yaptık.

Bütünsel Not Sistemini Yapılandırma:
Orta ve uzun dönem stratejilerinin tamamlanması
Tedarikçilerimiz için bütünsel not sistemimizi oluşturuyor ve bu sayede sosyal ve teknik uygunluklarını, teknik yeterliliklerini, çevresel etkilerini, işletimsel başarılarını, kurumsal yönetişim seviyelerini ve sürdürülebilirlik performanslarını puanlayarak olgunluk derecelerini hesaplıyoruz.

İletişimsel başarılarını hesaplarken toplayıp, analiz ettiğimiz tüm verileri kullanarak üretim mükemmelliklerini ve kalite performanslarını inceliyoruz.

Olgunluk seviyelerini tespit ederken kendi olgunluk seviyelerini spesifik olarak belirlemek adına, kendi bölümlerindeki değerlendirmeleri her üç ayda bir yüz yüze gerçekleştirdiğimiz performans toplantılarında inceliyoruz ve birlikte iyileşmenin gerektiği yerlere yönelik eylem planları kararlaştırıyoruz.