Skip to main content

En iyisini üretmek için çalışıyoruz

Sürdürülebilirlik vizyonumuz, müşteri odaklı yaklaşımımız ve modaya uygun tasarımlarımızla global markaların tercihiyiz.

Başta İngiltere ve İspanya olmak üzere Avrupa pazarına yönelik konfeksiyon üretimi yapıyoruz. Üretimimizin %95’ini kadın giyim, geri kalanını ise çocuk ve erkek giyim ürünleri oluşturuyor.

Başarımız detaylarda gizli

Müşterilerimizden siparişlerini aldıktan sonra titiz bir planlama yaparak en iyi sonuçlara tam zamanında ulaşmak için çalışıyoruz. Ürünlerin kalite standartlarına uygun olmasını sağlamak için kalite kontrol uzmanlarımız üretim süreci boyunca tüm denetimleri düzenli olarak gerçekleştiriyor. Aynı zamanda gerekli kimyasal ve fiziksel testleri de bünyemizde bulunan laboratuvarlarda yapıyoruz.

Avrupa’nın önde gelen markalarına kendi tasarladığımız koleksiyonları üretirken kullandığımız kumaşların bir kısmı, Sun Tekstil’in çoğunluk hissesine sahip olduğu Ekoten Tekstil tarafından üretilmektedir.

Ortalama 4-6 hafta aralığında olan termin sürelerimiz, repeat siparişlerde 2-3 haftaya iniyor. Torbalı üretim tesisimizde sürdürdüğümüz faaliyetlerimizle hizmet kalitesi, termin performansı, ürün kalitesi, ve standartlara uygunluk açısından sürdürülebilir bir üretim yönetimine sahibiz.

Ege Bölgesi İhracat Şampiyonuyuz

Sun Tekstil olarak Ege Bölgesi hazır giyim sektöründe 2018, 2019, 2020, ve 2021 yıllarının ihracat şampiyonu olmanın, ve Türkiye’deki en büyük 500 firma arasında sayılmanın gururunu yaşıyoruz. Aynı zamanda 2018’den bu yana örme giysi üretiminin yanında dokuma giysi alanında da faaliyet göstermekteyiz.

Her ay ürettiğimiz yaklaşık 2-5, 3 milyon adet ürünün %10’unu kurumiçi tesislerimizde üretiyoruz. Konfeksiyon imalatçısı firmalarla da işbirliği yaparak geniş bir üretim ağı ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kapasitemizi artırmamızı sağlayan esnek ve dinamik yapımızla müşterilerimizin hızlı teslimat beklentisini aksatmadan karşılıyoruz.

Ayda ortalama 2,5 milyon adet ürün üretiyoruz

Doğaya ve İnsana Saygılı Üretim

Yenilikçi moda anlayışımızla müşterilerimiz için gelişmiş teknolojilerle ürettiğimiz yüksek kaliteli giysilerle moda sektörünün sürdürülebilirliğine öncülük ediyoruz. Sadece bilim ve teknolojiye değil,  insana da yatırım yaparak ilerlemeye devam ederken çevrenin korunmasına ve toplumun güçlenmesine de destek oluyoruz.

Değişen koşullara uyum sağlayabilen, sürekli değişen ve gelişen bir şirket olma hedefimize uygun olarak tüm üretim süreçlerimiz uzman kadrolar aracılığıyla denetleniyor, yönetim sistemimiz üretim süreçlerimizin her aşamasında dijitalleşme, verilerle yönetim ve büyük veriden faydalanıyor.

Organizasyonel yapımız ve başarıyla yürüttüğümüz tedarikçi yönetim sistemi sayesinde hizmet kalitesi, teslim süresi performansı, ürün kalitesi ve standartlara uygunluk açısından müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılıyoruz.

Denetim, yönetim ve uygulamaların operasyonel mükemmellik açısından nihai hedeflerimizle uyumlu olabilmesi için alanında uzman ekiplerden oluşan Kesim Denetim, Kalite Güvence ve Sosyal Uygunluk birimlerimiz sahada aktif biçimde çalışmalarını sürdürmekte.

Değişken müşteri taleplerine hızlı ve esnek yanıtlar verebilmek amacıyla güvendiğimiz tedarikçilerin desteğinden yararlanıyoruz. Tedarik stratejilerimizi ve tedarik yönetimi sistemimizi Sun Tekstil değerlerine göre yapılandırıyoruz.

Uzun soluklu başarının anahtarının doğru ortaklarla çalışmak olduğu inancıyla, tedarikçilerimizi sürekli olarak kurumsal değerlerimize paralel hareket etmeleri konusunda teşvik ediyoruz. Bunu sağlamak için proaktif, analitik, iş ihtiyaçlarına göre esnek, atik ve kapsamlı bir tedarikçi yönetimi sistemi uyguluyoruz.

Bütünsel bir değerlendirme üzerinden işleyen Tedarikçi Yönetim Sistemimiz, Döngüsel Mükemmellik Merkezimiz ile birlikte oluşturduğumuz tedarikçilerimize yönelik düzenli eğitim ve geliştirme uygulamalarını içeren kapsamlı bir yöntem izliyor.

Tedarik Zinciri Yönetim Sistemi

Sun Tekstil’de müşterilerimizin sürekli değişen taleplerini hızlı ve etkili bir şekilde karşılayabilmek adına Sürdürülebilir Tedarikçi Zinciri Yönetim Sistemimizi yapılandırıyoruz. Firma ihtiyaçlarını karşılaması adına bütünsel bir yaklaşım inşa ederek etkin, analitik, atik ve esnek bir tedarikçi yönetim sistemi tasarladık.

Tedarikçi yönetim stratejilerimizi değerlerimize göre belirliyoruz. Uzun soluklu başarı için en önemli anahtarın doğru işbirlikçileriyle çalışmak olduğuna inanıyoruz. Tedarikçilerimizi aynı zamanda değerlerimizi benimsemeleri için teşvik ediyoruz.

Tedarikçi yönetim sistemimiz üç ana temelden oluşuyor:

01

Müşteri ihtiyaçlarına ve pazar koşullarına uygun yeni tedarikçiler yetiştirme:

Yeni tedarikçilerin temel bilgilerinin analizini, kaydının tutulmasını, değerlendirilmesini ve aynı zamanda müşteri bazında tedarikçilerin atanmasını ve stratejik ortaklıkların kurulmasını içeren tedarik yönetimi, stratejik kaynak kullanımının en önemli parçasını oluşturuyor.

02

Tedarikçi sınıflandırma:

Sürekli gelişim adına performans tabanlı tedarik zincirinin kurulması için işbirliği yaptığımız tedarikçilerin belirlenen standartlara uygun şekilde sınıflandırılması, tedarikçi yönetiminde bize kılavuz oluyor. Bu süreç aynı zamanda tedarikçilerin sınıflandırılmasına göre değişen değerlendirme metriklerinin analiz edilmesini kapsıyor.

03

Bütünsel not sistemi:

Birlikte çalıştığımız tedarikçilerin üretim, iletişim, ve kalite performanslarını değerlendirmek için oluşturduğumuz bütünsel not sisteminden yararlanıyoruz.

Bu sayede tedarikçilerin sosyal ve teknik uygunlukları, teknik yeterlilikleri, çevresel etkileri, operasyonel başarıları, kurumsal yönetişim seviyeleri ve sürdürülebilirlik performansları puanlanarak, tedarikçi olgunluk derecelerini hesaplıyoruz. Tedarikçilerin aldığı puanların olması gereken hedeflerle uyumu, heptagon olgunluk endeksine göre değerlendiriliyor. Bu değerlendirmelere dayanarak orta ve uzun dönem stratejileri belirliyoruz.

Operasyonel başarı hesaplanırken analiz edilen tüm verileri kullanarak tedarikçilerimizin üretim mükemmellikleri ve kalite performanslarını inceliyoruz. Olgunluk seviyelerini tespit etmek için her üç ayda bir yüz yüze gerçekleştirilen performans değerlendirmelerinin ardından iyileşme gerektiren konulara yönelik eylem planlarını birlikte kararlaştırıyoruz.