Yönetim Kurulu

Elvan Ünlütürk

Yönetim Kurulu Başkanı

İzmir’de doğmuştur. Orta öğretimini İzmir Amerikan Lisesinde tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun olmuştur.

Çalışma hayatına 1991 yılında Yaşar Holding Tekstil bünyesinde başlamış, 1992 yılında Sun Tekstil’de devam etmiştir. Görevine Sun Tekstil ve Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, AIESEC Danışmanlar Kurulu Üyesi, TAİDER, KALDER, EİB üyesi olarak görev almakta, UN Global Compact Network Türkiye Başkan Yardımcısı ve TÜSİAD Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Sabri Ünlütürk

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini Söke ve Buca Lisesi’nde tamamlayarak, 1980 yılında Ege Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1987 yılında Sedat Şükrü Ünlütürk ile Sun Tekstil A.Ş’yi kurmuş, görevine Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam etmektedir.

EGSD Başkanlığı, Ege Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcılığı, TARGEV Başkanlığı, TİM Denetim Kurulu Üyesi ve Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanlığı, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanlığı gibi çeşitli görevler almıştır.

Halen Ege Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, ve İzmir BilimPark Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Günseli Ünlütürk

Yönetim Kurulu Üyesi

Lüleburgaz’da doğan Günseli Ünlütürk, Robert Kolej’den mezun olmuştur. 1979 yılında ODTÜ Metalurji Mühendisliğini tamamlamış olup, halen AUZEF Sosyoloji bölümü öğrencisidir. İş hayatına Egomosan San. Tic. A.Ş’de başlamış, Aytemizler Tekstil şirketinde devam etmiştir.

1987 yılında, Sun Tekstil A.Ş.’nin kurucuları arasında yer alarak, Sun Tekstil’de çalışmaya başlamıştır. Şirketin kuruluşundan itibaren farklı kademelerde görev alan Günseli Ünlütürk, Sun Tekstil’in 1997 yılında kurduğu Jimmy Key’in yönetiminde görev almıştır. Sun Tekstil’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

ESİAD, TAİDER, TARKEM, ve FBN Family Bussiness Network International’da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış, ODTÜ Türk Halk Bilimleri Topluluğu, ODTÜ Ege Mezunlar Derneği, İzmir Tenis İhtisas Kulübü, Türk – Amerikan İş Adamları Derneği, Çağdaş Eğitim Vakfı ve Acil Tıp Derneği üyesidir.

Melis Vekiloğlu

Genel Müdür
Yönetim Kurulu Üyesi

Melis Vekiloğlu, 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme Bölümü’nü  bitirerek lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine, 2001 yılında Sun Tekstil’de başlamış olup, satış temsilcisi asistanı, satış temsilcisi, ürün geliştirme uzmanı, büro müdürü, takım lideri, ve genel müdür yardımcılığı gibi pozisyonlara atanmıştır. 2016 yılında üstlendiği Genel Müdürlük görevine halen devam etmektedir.

Ege Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, TOBB-Türkiye Konfeksiyon ve Hazır Giyim Sanayi Meclisi Meclis üyesi, TİM Kadın Konseyi üyesi ve İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği üyesidir.

İdil Türkmenoğlu

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Kadıköy Anadolu ve Boğaziçi İşletme Bölümü’nden mezun olan Elif İdil Türkmenoğlu, Bank of America’da iş üzerinde eğitim görmüş, Wharton’da Stratejik İK sertifikasını almış, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji lisansüstü çalışmasını tamamlamış ve University of Michigan’da “Pozitif Yönetim”in çalışmalarına katılmıştır. Doğuş Grubu’nda ve Boyner Gruplarında çalışmış, Sun Tekstil A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

“Ofis Hikayeleri”, “Pozitif Yönetim”, “Kurumsal İç İletişim” ve Işıl Taysever ile birlikte yazdıkları “Torpil Değil Networking” adında 4 kitabı bulunmaktadır. ASPB için “Kariyer Rehberini” ve ardından Aysun Sayın ile birlikte “İşyerinde Eşitlik” kitabını yazmıştır.

Biraderler Yapım/Çocuk Genç Sanat Tiyatro adlı dijital ve sahne içerikleri üreten, eğitimler düzenleyen sosyal girişimin kurucu ortaklarındandır. Sektörel birçok ödülün sahibi olan Elif İdil Türkmenoğlu, ayrıca 50CHRO arasında. 27 senedir sivil toplumda gönüllüdür. PERYÖN ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Uyeliği yapmaktadır.

Demet Özdemir

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

ODTÜ İşletme mezunu olan Özdemir’in, London School of Economics’ten Uluslararası Finans konusunda lisans üstü diploması bulunmaktadır.

Kariyerine Arthur Andersen ile başlamış, Ernst&Young’da devam etmiştir. EY’da Kurumsal Finansman Kıdemli Şirket Ortağı olarak son pozisyonunu 2021 yılına kadar 15 sene sürdürmüştür. EY Türkiye ve Orta ve Güney Doğu Avrupa bölgesinde Özel Sermaye Fonları Sektör Lideri ve Kurumsal Finansman Ortağı olmuş, ayrıca EMEIA bölgesinde Büyüyen Pazarlar Lideri görevini gerçekleştirmiştir. EY’daki görevinden 2021 yılında ayrılmış, halihazırda Inveo Yatırım Holding ve Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği, Sun Tekstil A.Ş’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

İngiliz Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiş olan Demet Özdemir, halen kurucuları arasında yer aldığı Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve Genç Başarı Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyesidir.