Daha Güzel Bir Geleceğe Doğru

Dünyamızı önemsiyoruz. Daha güzel bir gelecek için sürdürülebilir bir dönüşüm yaratmaya çalışıyoruz.

Doğa Dostu Giysiler

Çevre ve Doğaya Saygı

Teknoloji ile Değişime Doğru

Kurum Kültürümüz

Sürdürülebilirlik Raporumuzu indirin

Sürdürülebilirliğin Dilini Konuşmak

Doğaya Saygı
İnsana Saygı

Küresel markaların çözüm ortağı ve ülkemizin en büyük hazır giyim üreticilerinden biri olarak fark yarattığımıza ve değişime öncü olabileceğimize yürekten inanıyoruz. Tasarım ve üretimin her açıdan sürdürülebilir hale getirilmesi, moda endüstrisinin sürdürülebilirlik dönüşümünü destekleyecektir. Bu nedenle şirket olarak hedeflerimizi ve değerlerimizi daima ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik çerçevesinde belirliyor ve faaliyetlerimizi de bu kapsamda yürütüyoruz. Tüm süreçlerimizde etik ürün tedarik etmenin yanı sıra, yaşam boyu sürdürülebilirlik için insan kaynaklarına yatırım yapıyor, işimizin her alanında çevre dostu uygulamalar kullanmaya çalışıyoruz.

Doğaya saygılı, sürdürülebilir moda anlayışına öncülük ediyoruz.

Daha iyi bir gelecek için moda endüstrisine, insana ve dünyaya hizmet ediyoruz.

Sun Tekstil olarak tüm kurumsal stratejilerimizi sürdürülebilir kalkınma ilkelerini temel alarak planlıyoruz. Dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik platformu UN Global Compact girişimcileri arasında global şirketlerle birlikte yer alıyoruz ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını destekliyoruz.

Toplumumuza ve firmamıza değer katan SKA’dan katkı sunabileceklerimizi belirleyerek bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Faaliyetlerimiz direkt olarak 17 SKA’ya bağlı gelişirken, bunların arasından en çok katkıyı sağlayacağımızı düşünerek öncelik verdiğimiz dört maddeyi belirlemiş bulunuyoruz.

Sürdürülebilirlik Yolculuğumuzu Keşfedin

1. Doğa Dostu Giysiler

Tasarımdan nihai ürüne tüm süreçlerimizde çevre dostu uygulamaları benimsemekteyiz.

2. Çevre ve Doğaya Saygı

Tekstil ve konfeksiyon endüstrilerinin dünyamız üzerindeki olumsuz etkilerinin farkında olarak çevre ve doğanın korunmasına yönelik çalışmalara daha çok odaklanıyoruz.

3. Teknoloji ile Değişime Doğru

Dijitalleşme uygulamalarımız sayesinde sürdürülebilir tasarım ve üretim süreçlerimizin verimlilik katsayısını ve etkinliğini artırmaktayız.

4. Kurum Kültürümüz

Takım arkadaşlarımızın ellerinden gelenin en iyisini yaptıkları ve potansiyellerini açığa çıkarabildikleri kucaklayıcı bir ortam yaratmamız ticari faaliyetlerimizi sürdürmemizi sağlarken yeni yetenekleri bünyemize çekmemizi ve mevcut çalışanlarımızın bağlılığını da beraberinde getiriyor.