Skip to main content

Daha Güzel Bir Geleceğe Doğru

Dünyamızı önemsiyoruz. Daha güzel bir gelecek için sürdürülebilir bir dönüşüm yaratmaya çalışıyoruz.

Sürdürülebilirlik Yolculuğumuzu Keşfedin

Doğa Dostu Giysiler

Çevre ve Doğaya Saygı

Teknoloji ile Değişime Doğru

Kurum Kültürümüz

Sürdürülebilirliğin Dilini Konuşmak

Küresel markaların çözüm ortağı ve ülkemizin en büyük hazır giyim üreticilerinden biri olarak fark yarattığımıza ve değişime öncü olabileceğimize yürekten inanıyoruz. Tasarım ve üretimin her açıdan sürdürülebilir hale getirilmesi, moda endüstrisinin sürdürülebilirlik dönüşümünü destekleyecektir. Bu nedenle şirket olarak hedeflerimizi ve değerlerimizi daima ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik çerçevesinde belirliyor ve faaliyetlerimizi de bu kapsamda yürütüyoruz. Tüm süreçlerimizde etik ürün tedarik etmenin yanı sıra, yaşam boyu sürdürülebilirlik için insan kaynaklarına yatırım yapıyor, işimizin her alanında çevre dostu uygulamalar kullanmaya çalışıyoruz.

Sun Tekstil olarak tüm kurumsal stratejilerimizi sürdürülebilir kalkınma ilkelerini temel alarak planlıyoruz. Dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik platformu UN Global Compact girişimcileri arasında global şirketlerle birlikte yer alıyoruz ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını destekliyoruz.

Toplumumuza ve firmamıza değer katan SKA’dan katkı sunabileceklerimizi belirleyerek bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Faaliyetlerimiz direkt olarak 17 SKA’ya bağlı gelişirken, bunların arasından en çok katkıyı sağlayacağımızı düşünerek öncelik verdiğimiz dört maddeyi belirlemiş bulunuyoruz.

Doğaya saygılı, sürdürülebilir moda anlayışına öncülük ediyoruz.